Aktuality

Chcete pro sebe a své nejbližší vybírat ty nejlepší potraviny? Jak zajistit, aby ovoce a zelenina obsahovaly co nejvíce vitamínů a co nejméně chemie? Víte, co všechno se děje s jídlem, obyčejným rajčetem, než se dostane na váš stůl?
Chcete vybrat pro svou rodinu úžasné a lahodné maso, na kterém si u nedělního obědu opravdu pochutnáte? Na co si dát při nákupu největší pozor? A jak se vyhnout typickým trikům obchodníků?
Bez kvalitního oleje se žádná kuchyně neobejde. Jenže jak se vyznat v tom množství olejů na našem trhu? K čemu je v kuchyni chcete používat? A na co si dát při výběru pozor? Ponořte se s námi do tajů olejů.
Pokud by v České republice došlo na tvrdý lockdown, 7 z 10 Čechů se obává, že by se nedostatek potravin v obchodech projevil nejpozději do měsíce. Dle letošního průzkumu agentury STEM/MARK by situaci viděli dramatičtěji vysokoškoláci a ženy, které se dokonce častěji domnívají, že by se situace v obchodech projevila již za 3 dny.
Stav obyvatel ve vztahu k výrobě potravin a přírodním podmínkám příznivým k jejich výrobě je velmi nevyvážený.
Mluvíme často o tom, jak zadržet vodu v přehradách, rybnících, mokřadech a podobně, ale největší zásobárnu vody, kterou je půda, nevyužíváme dobře.
Dnes mnohé běžné komodity doma již nevyrábíme a jsme zcela závislí na jejich dovozech. Ceny nám určují ti, kteří k nám své zboží dováží ze svých zemí a prodávají je u nás.
Ročně k nám proudí přes 100 000 kamionů se základními potravinami, které si však dokážeme vyprodukovat sami.
Úrodnost půdy se zvyšuje tehdy, pokud se na půdě hospodaří a vyváženě funguje rostlinná a živočišná výroba.
Není to tak dávno, co jsme byli v základních potravinách soběstační.